Özel Doğru Netice Özel Öğretim Kursu 2017 – 2018 sezonunda Gayrettepe ve Etiler bölgesindeki binalarında üniversiteye hazırlık kursları için kayıt almaya başlamıştır.

PROGRAMLAR

12.SINIF PROGRAMI:
7 Ağustos Pazartesi günü başlayacak okul öncesi program 10:00-17:00 saatleri arasında 5 gün.
Yukarıda yazılan standart ders saatleri dışında teke-tek dersler ve grup etütleri öğrencinin tespit edilen ihtiyaçları doğrultusunda rehberlik tarafından ayarlanmaktadır.

11.SINIF PROGRAMI:
14 Ağustos haftası başlayacak, hafta içi 10:00-13:00 saatleri arasında 3 gün.
Yukarıda yazılan standart ders saatleri dışında teke-tek dersler ve grup etütleri öğrencinin tespit edilen ihtiyaçları doğrultusunda rehberlik tarafından ayarlanmaktadır.
İlan edilen standart programlardaki değişiklikler kurum insiyatifindedir. Seviye grupları için dershanemiz başlangıçta sınav yapmak yerine 4 haftalık süreç sonunda yapılan sınav ile grupların oluşturulmasının daha sağlıklı olduğu görüşündedir. Zaman içinde gereken durumlarda grup değişiklikleri kurum insiyatifindedir.

Öğrencimiz için stresli bir yıl olduğu bilinerek bu süreçte pedogojik metodoloji yöntemleri ile öğrencinin üzerindeki baskıyı azaltıp sınav performansını yukarı çekmek en önemli farkındalığımızdır. Bu süreçte kurucu ortaklar Cem Gül, Olcayto Önder ve Tuna Tanrıseven periyodik olarak velilerimiz ile iletişime geçecek ve onlarla durum değerlendirmesi yapacaktır.

Tam zamanlı olarak bizimle çalışmaya başlayan Uzman Klinik Psikolog Beril Börekçi hem veliler hem de öğrenciler ile iletişim halinde olup, öğrencilerin psikolojik durumlarını değerlendirecek ve 7/24 psikolojik destek imkanı sağlayacaktır. Öğrencilerin  akademik becerileri, sınav ve performans  kaygıları, motivasyonları ve bu süreçte karşılaşabilecekleri her türlü psikolojik probleme destek olacaktır. 

Üniversitede bölüm seçiminde halen kararsız olan öğrencilerimiz için Uzm. Psk Beril Börekçi ve Rehberlik Bölümümüzden İpek Kumaş ve Yeşim Kaygaç “Holland Meslek Envanteri” uygulayarak öğrencilerimizin hangi alana daha  yatkın olduğunu belirleyerek bu konu da destek vermektedirler.

B planı olarak Amerika Canada ve Avrupa'da bir üniversite düşünen öğrencilerimiz varsa ECC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı  çözüm ortağı olarak NTC bünyeside hizmet vermektedir. Aynı zamanda öğrecilerimiz üniversiteye girdiğinde hazırlık sınavını aşmak için gerekli olan IELTS ve TOEFL sınavları için hazırlık çalışmaları, seviye testi provaları, test başvuruları için ECC'den hizmet almak mümkündür.