Özel Doğru Netice Okulları ve Üniversite Sınavı Hazırlık Kursları 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için kayıt almaya başlamıştır.

PROGRAMLAR

12. SINIF ÜNİVERSİTE SINAVI HAZIRLIK KURSU PROGRAMI:
29 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan okul öncesi program 10:00-17:00 saatleri arasında 5 gün olarak devam edecektir. 9 Eylül Pazartesi günü kış programına geçilecektir. Kış programı çizelgesi aşağıdaki gibidir.

Yukarıda yazılan standart ders saatleri dışında teke-tek dersler ve grup etütleri öğrencinin tespit edilen ihtiyaçları doğrultusunda öğrenci koçları ve öğrencinin kendisi tarafından düzenlenmektedir.

11.SINIF ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSU PROGRAMI:
19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan okul öncesi program hafta içi 10:00-17:00 saatleri arasında 3 gün olarak devam edecektir. 9 Eylül Pazartesi günü kış programına geçilecektir. Kış programı çizelgesi aşağıdaki gibidir.

Yukarıda yazılan standart ders saatleri dışında teke-tek dersler ve grup etütleri öğrencinin tespit edilen ihtiyaçları doğrultusunda öğrenci koçları ve öğrencinin kendisi tarafından düzenlenmektedir.

İlan edilen standart programlardaki değişiklikler kurum insiyatifindedir. Seviye grupları için dershanemiz başlangıçta sınav yapmak yerine 4 haftalık süreç sonunda yapılan sınav ile grupların oluşturulmasının daha sağlıklı olduğu görüşündedir. Zaman içinde gereken durumlarda grup değişiklikleri kurum insiyatifindedir.

DOĞRU NETİCE ANADOLU LİSESİ GÜNLÜK DERS SAAT ÇİZELGESİ :

Öğrencimiz için stresli bir yıl olduğu bilinerek bu süreçte pedogojik metodoloji yöntemleri ile öğrencinin üzerindeki baskıyı azaltıp sınav performansını yukarı çekmek en önemli farkındalığımızdır. Bu süreçte kurucu ortaklar Cem Gül, Olcayto Önder ve Tuna Tanrıseven periyodik olarak velilerimiz ile iletişime geçecek ve onlarla durum değerlendirmesi yapacaktır.

Öğrencilerimize atanmış yaşam koçları hem veliler hem de öğrenciler ile iletişim halinde olup öğrencilerin akademik performanslarını değerlendirecek, sınav ve performans  kaygıları, motivasyonları ve bu süreçte karşılaşabilecekleri her türlü durumda destek olacaklardır.

Üniversitede bölüm seçiminde halen kararsız olan öğrencilerimiz için yaşam koçları tarafından “Holland Meslek Envanteri” uygulayarak öğrencilerimizin hangi alana daha  yatkın olduğunu belirleyerek bu konu da destek vermektedirler.

B planı olarak  yurt dışı üniversite düşünen öğrencilerimiz için Yurt dışı Eğitim Departmanımız gerekli olan IELTS, TOEFL, SAT, PTE eğitimlerini sağlamaktadır. Bu danışmanlık tanımında motivasyon mektubu yazmak, istenilen ülkelerde branşlara göre bölüm ve üniversite araştırmak, gerekli evrakların üniversite başvuru tarihinden önce toplanmasını sağlamak, sınavlara başvuru yapmak ve İngilizce dersleri  bulunmaktadır.